شهروند دیجیتال
+ پاسخ به موضوع
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 24 , از مجموع 24
 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  سیچلاید مارمالاد

  سیچلاید مارمالاد بومی دریاچه ی مالاوی در آفریقا است. در ایران به نام های سیچلاید آفوما - سیچلاید کالیکو و.. مشهور می باشد و بطور کلی به نام های مارمالاد سیچلاید و فیولی بورنی معروف است. از لحاظ رنگ دارای تنوع گوناگونی می باشد. مانند آبی-سیاه، آبی-قرمز، نارنجی، زرد-سیاه و ... . این ماهی دارای خلق و خوی و رفتار کمی وحشی مانند دیگر سیچلایدهای مالاویایی می باشد. اما در مقایسه با آن ها بسیار اجتماعی تر و صلح طلب تر بوده و می توان آن را با ماهیان مالاویایی مانند اوراتوس و بارش ها به خوبی نگهداری نمود. همچنین این ماهی توانایی سازگاری با ماهیانی از جمله بارب ها، کتفیش ها، دلقک ها، سخت پوستان و ماهیان دریاچه های تانگانیکا و ویکتوریا را دارا می باشد.
  تزیین آکواریوم سیچلاید مارمالاد مانند تمامی سیچلایدهای ساکن دریاچه های آفریقا، به صورت سنگی با حفرهای زیاد می باشد که می توانید از سنگهای آهکی استفاده نمایید. دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷.۵ تا ۸.۵ برای این ماهی مناسب است. این ماهی در شرایط عادی تا ۱۵ سانتی متر رشد می کند.
  برای تکثیر این ماهی لازم است که برای هر نر چهار ماده در نظر گرفته شود.ماهی ماده، تخم ها و بچه ماهیان خود را در دهان خود به مدت 1۴ تا 21 روز نگهداری و مراقبت می کند.
  برای تغذیه ی این ماهی از غذاهایی همچون اسفناج استفاده کنید و سعی کنید برای رنگ بهتر از غذاهای مخصوص سیچلایدها استفاده نمایید.
  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 2. سپاس 31101115030, 86166000364, 64295901564 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 3. Top | #21

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید گورخری (Buttikoferi Cichlid)

  سیچلاید گورخری با نام تیلاپیای گورخری نیز شناخته می شود.زیستگاه این ماهی رودخانه های غرب قاره ی آفریقا است.رنگ آمیزی این ماهی به صورت خطوط عمودی سیاه و سفید است.امکان دارد که در دوران جوانی، این ماهی صلح جو باشد.اما با افزایش سن، خوی تهاجمی این ماهی خود را نشان می دهد.

  آکواریومی با حداقل حجم 284 لیتر همراه با تخته سنگ برای این ماهی مناسب است.بهتر است که آکواریوم این ماهی دارای پوشش گیاهی متوسط همراه با گیاهان سرسخت و مقاوم باشد.سیچلاید گورخری به ماهیان کوچکتر از خود در آکواریوم صدمه وارد می کند.به همین سبب بهتر است که این ماهی را با ماهی های هم اندازه ی خود نگهداری نمود.
  جفتگیری این ماهی در آکواریوم موفقیت آمیز بوده است.سیچلاید گورخری در زمان جفتگیری تخم ها را در دهان خود نگهداری می کند.ماهی ماده تخم ها را در دهان خود حمل می کند که این عمل ممکن است هفته ها به طول انجامد.مدت زمان حمل تخم ها در دهان به دما و شرایط آکواریوم بستگی دارد.لارو ها در دهان ماهی ماده از تخم خارج می شوند.
  لازم است که در رژیم غذایی این ماهی انواع غذاهای گیاهی و پروتئینی قرار گیرد.همچنین مصرف غذای زنده نیز در رشد سیچلاید گورخری بسیار موثر است.
  بهتر است که این ماهی با سایر سیچلایدهای آفریقایی و گربه ماهی های آفریقایی نگهداری شود تا مشکلی در آکواریوم ایجاد نشود.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 4. پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 5. Top | #22

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید چشم گازگیر (Compressiceps)
  چشم گازگیر نوعی از سیچلایدها است که زیستگاه آن دریاچه ی مالاوی می باشد.این ماهی تنها شکارچی ای است که خوردن شکار را از باله ها شروع می کند.همچنین مشاهده شده است که این ماهی قبل از بلعیدن کامل شکار ابتدا چشم های آن را در می آورد.به همین علت این ماهی چشم گاز گیر نام گرفته است.
  آکواریوم با حجم بالا،حداقل 265 لیتر برای این ماهی لازم است.قرار دادن گیاه در اطراف محیط شنای این ماهی لازم است.بهتر است که از گیاه والزنریا یا گیاهان مشابه آن استفاده شود.استفاده از کف ماسه ای در آکواریوم، قرار دادن تخته سنگ به منظور ایجاد محیط هایی برای پنهان شدن ماهی و فیلتراسیون مناسب از جمله نیاز های این ماهی است.پی هاش 7.8 تا 8.5 و دمای 22 تا 27.5 درجه ی سانتی گراد برای این ماهی مناسب است.
  سیچلاید چشم گازگیر از جمله ماهی هایی است که در زمان جفتگیری تخم ها را در دهان خود حمل می کند.بیشتر سیچلایدهای آفریقایی که این خصلت را دارند به راحتی در آکواریوم تخمگذاری می نمایند.برای این منظور لازم است که شرایط آکواریوم از جمله دما و پی هاش آب تنظیم باشد و یک گروه متشکل از شش یا هفت ماهی ماده و یک ماهی نر در آکواریوم قرار گیرد.با وجود این شرایط جفتگیری حتما" انجام می پذیرد.
  لازم است که این ماهی با غذاهای زنده یا منجمد گوشتی تغذیه شود.همچنین می توان از غذاهای خشک مخصوص سیچلایدها نیز در کنار غذاهای گوشتی استفاده کرد.
  سیچلاید چشم گازگیر با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و گربه ماهی های آفریقایی سازگاری دارد.


  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 6. پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 7. Top | #23

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید طاووسی آبی (Blue Peacock Cichlid)

  زیستگاه سیچلاید طاووسی آبی، کناره های ماسه ای و سنگلاخی دریاچه ی مالاوی در آفریقا است.ماهی نر دارای رنگ آبی روشن و آبی متالیک بر روی بدن است.در حالی که ماهی ماده قهوه ای رنگ است.

  حداقل حجم آکواریوم این ماهی باید 190 لیتر باشد و درون آن تخته سنگ قرار گیرد و کف آن با ماسه پوشانده شود.ماهی نر معمولا" با نوع خود رفتار پرخاشگرانه انجام می دهد و این رفتار زمانی دیده می شود که ماهی دیگری وارد قلمرو ماهی شود.بهتر است که در هر آکواریوم به ازای هر ماهی نر، سه یا چهار ماهی ماده قرار داده شود.دمای 22 تا 27.5 و پی هاش 7.8 تا 8.5 برای این ماهی مناسب است.
  در زمان جفتگیری رنگ ماهی نر روشن تر شده و رنگ زرد بر روی بدن آن نمایان تر می شود.در دوره ی جفتگیری، ماهی نر مهاجم تر از قبل خواهد شد.در این دوره نیز باید در آکواریوم چندین ماهی ماده وجود داشته باشد.با این کار استرس ماهی ای که تخم ها را حمل می کند از بین خواهد رفت.دوره ی تخمریزی سه هفته به طول می انجامد.لازم است که لاروها با نوزاد میگوی آب شور تغذیه شوند.
  لازم است که در رژیم غذایی این ماهی انواع غذاهای گیاهی و پروتئینی قرار گیرد.همچنین مصرف غذای زنده نیز در رشد سیچلاید طاووسی بسیار موثر است.
  بهتر است که این ماهی با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و گربه ماهی های آفریقایی نگهداری شود تا مشکلی در آکواریوم ایجاد نشود.
  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 8. پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 9. Top | #24

  تاریخ عضویت
  Nov 2011
  شماره عضویت
  157859
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.23
  نوشته ها
  355
  سلام دوست عزیز-ممنون از ایجاد چنین پستی- بنازم قدرت زیباشناسی و آفرینش خدا رو -سیچیلاید ماکرو پرتقالی در شب واقعا زیباست-تماشای این ماهی ساعتها از وقت آدم رو میدزده بون اینکه متوجه گذر زمان باشی و حتی ناراحت اشی از اینهمه وقتی که برای تماشای این ماهی بسیار زیبا در شب گذاشتی-فوق العاده زیباست-اما غذا خوردنشون چندش آوره -خیلی با توحش جگر و گوشت رو تکه پاره میکنند.
  راه در جهان یکیست و آن راه راستی ست .
  ستیز ما با تاریکیست ، و برای شکست آن شمشیر نمی کشیم ، چراغ روشن می کنیم .

 10. پسند 64295904844 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
+ پاسخ به موضوع
صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

   

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید