شهروند دیجیتال
+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24
 1. Top | #1

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  سیچلاید مارمالاد

  سیچلاید مارمالاد بومی دریاچه ی مالاوی در آفریقا است. در ایران به نام های سیچلاید آفوما - سیچلاید کالیکو و.. مشهور می باشد و بطور کلی به نام های مارمالاد سیچلاید و فیولی بورنی معروف است. از لحاظ رنگ دارای تنوع گوناگونی می باشد. مانند آبی-سیاه، آبی-قرمز، نارنجی، زرد-سیاه و ... . این ماهی دارای خلق و خوی و رفتار کمی وحشی مانند دیگر سیچلایدهای مالاویایی می باشد. اما در مقایسه با آن ها بسیار اجتماعی تر و صلح طلب تر بوده و می توان آن را با ماهیان مالاویایی مانند اوراتوس و بارش ها به خوبی نگهداری نمود. همچنین این ماهی توانایی سازگاری با ماهیانی از جمله بارب ها، کتفیش ها، دلقک ها، سخت پوستان و ماهیان دریاچه های تانگانیکا و ویکتوریا را دارا می باشد.
  تزیین آکواریوم سیچلاید مارمالاد مانند تمامی سیچلایدهای ساکن دریاچه های آفریقا، به صورت سنگی با حفرهای زیاد می باشد که می توانید از سنگهای آهکی استفاده نمایید. دمای ۲۶ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷.۵ تا ۸.۵ برای این ماهی مناسب است. این ماهی در شرایط عادی تا ۱۵ سانتی متر رشد می کند.
  برای تکثیر این ماهی لازم است که برای هر نر چهار ماده در نظر گرفته شود.ماهی ماده، تخم ها و بچه ماهیان خود را در دهان خود به مدت 1۴ تا 21 روز نگهداری و مراقبت می کند.
  برای تغذیه ی این ماهی از غذاهایی همچون اسفناج استفاده کنید و سعی کنید برای رنگ بهتر از غذاهای مخصوص سیچلایدها استفاده نمایید.
  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 2. سپاس 31101115030, 86166000364, 64295901564 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 3. Top | #2

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  انواع سیچلاید

  سیچلاید نانوکرومیس (Nanochromis Cichlid)

  سیچلاید نانوکرومیس از جمله سیچلایدهای ساکن آب های تیره ی غرب قاره ی آفریقا است. ماهی ماده دارای رنگ بندی زیباتری نسبت به ماهی نر است. ماهی ماده دارای رنگ تیره همراه با لکه های سفید بر روی بدن است. همچنین در زمان جفتگیری، رنگ قرمزی در زیر شکم ماهی ماده ظاهر می شود.

  آکواریومی همراه با گیاهان فراوان،تخته سنگ و تکه های چوب همراه با فضاهایی برای پنهان شدن ماهی، محیطی ایده آل برای نانوکرومیس محسوب می شود. برخلاف سایر گونه های سیچلاید این ماهی به آبی با درجه ی اسیدی پایین نیاز دارد. پی هاش 6.5 تا 7.5 برای این ماهی مناسب است. توصیه می شود که نانو کرومیس با ماهی های هم اندازه ی خود نگهداری شود. این ماهی به دمایی در حدود 22 تا 25 درجه ی سانتی گراد نیاز دارد.
  سیچلاید نانوکرومیس قبل از تخمریزی حفره های بسیار عمیقی را در کف آکواریوم و در زیر اجسام موجود در آکواریوم ایجاد می کند. لذا لازم است که در زمان جفتگیری، اجسام سنگین از آکواریوم خارج شوند تا بر روی ماهی ها سقوط نکنند. ماهی ماده در درون حفره تخمریزی نموده و ماهی نر تخم ها را بارور می کند. پس از 5 روز لارو ها از تخم خارج می شوند. در این زمان باید لارو ها را با نوزاد میگوی آب شور و سایر غذاهای کوچک مناسب تغذیه نمود.
  در رژیم غذایی این ماهی باید انواع غذاهای گوشتی و غذاهای گیاهی اقیانوسی قرار گیرد. کرم خونی، دافنی، میگوی آب شور و انواع غذاهای خشک باکیفیت گزینه های حوبی برای تغذیه ی این ماهی هستند.
  سیچلاید نانوکرومیس با ماهی های بارب، کریدوراس، دانیو، گورامی، گوپی، انواع لوچ ها، رازبورا، دم شمشیری و انواع تترا سازگاری دارد.


  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 4. سپاس 31101115030, 86166000364 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 5. Top | #3

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  رامیزی بولیویایی (Bolivian Ram)

  رامیزی بولیویایی از جمله ماهیان رودخانه های آمریکای جنوبی است. این ماهی بسیار صلح جو است. رامیزی بولیویایی به با وفایی نسبت به جفت خود مشهور است. این ماهی دارای رنگ قهوه ای- طلائی همراه با نقاط مایل به قرمز بر روی بدن است. یک نقطه ی سیاه در قسمت مرکزی بدن ماهی و یک خط سیاه در زیر چشم ماهی وجود دارد.

  رامیزی بولیویایی به آکواریومی با حداقل حجم 115 لیتر همراه با پوشش گیاهی متراکم نیاز دارد. همچنین وجود فضای کافی برای شنا و تحرک ماهی، لازم و ضروری است. وجود فضاهای غار مانند برای پنهان شدن ماهی و تخته سنگ هایی برای تخمریزی ماهی در آکواریوم، فضایی مانند محیط طبیعی زندگی این ماهی را به وجود می آورد. رامیزی بولیویایی انتخابی عالی برای آکواریوم های اجتماعی به حساب می آید. دمای 22 تا 26 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 7 برای این ماهی مناسب است.
  رامیزی بولیویایی ماهی ای تخمگذار است و در آبی نسبتا" قلیایی با جریان ملایم به خوبی تولید مثل می کند. در زمان جفتگیری لازم است که دمای آب آکواریوم در حدود 3 تا 5 درجه افزایش پیدا کند. همچنین در این زمان باید زغال اکتیو به فیلتر آکواریوم اضافه شود تا میزان اسیدی بودن آب کاهش یابد. ماهی ماده در حدود 200 عدد تخم می ریزد. این کار بر روی یک سنگ مسطح انجام می شود. ماهی نر و ماهی ماده هر دو با هم کار مراقبت از تخم ها و پس از آن مراقبت از لارو ها را به عهده می گیرند.
  در رژیم غذایی رامیزی بولیویایی می توان غذاهای بسیاری را قرار داد. چرا که این ماهی موجودی تقریبا" همه چیزخوار است. غذاهایی همچون کرم خونی منجمد یا خشک، غذاهای بسته بندی، آرتیمیای زنده یا منجمد و کرم، غذاهای خوبی برای این ماهی به حساب می آیند.
  رامیزی بولیویایی با ماهی هایی همچون آنجل، بارب، دانیو، دیسکس، گورامی، انواع لوچ ها و سیچلایدهای آمریکای جنوبی سازگاری دارد.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 6. سپاس 31101115030, 64295901564 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 7. Top | #4

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید ماکرو آبی (Cobalt Blue Cichlid)

  سیچلاید ماکرو آبی با نام های سیچلاید آبی لاجوردی نیز شناخته می شود. زیستگاه این ماهی کرانه های سنگی دریاچه ی مالاوی است.این ماهی دارای رنگ آبی همراه بر روی بدن می باشد.

  ماکرو آبی یکی از بهترین نوع سیچلایدها برای نگهداری در آکواریوم های اجتماعی است.استفاده از تخته سنگ های فراوان در آکواریوم این ماهی، فضایی طبیعی را برای ماهی فراهم می کند.بهتر است که پوشش کف آکواریوم نیز ماسه ای باشد.استفاده از خاک سرخ برای کف آکواریوم موجب می شود که آب آکواریوم خصلت قلیایی خود را حفظ کند و در حد مجاز باقی بماند.دمای 22 تا 27.5 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 8 تا 9 برای این ماهی مناسب است.
  برای انجام جفتگیری در این ماهی لازم است که ماهی نر با حداقل سه ماهی ماده در یک آکواریوم نگهداری شود.ماهی ماده بر روی تخته سنگی صاف تخمریزی نموده و سپس تخم ها را به درون دهان خود منتقل می کند.در این زمان ماهی ماده دهان خود را به صورت نیمه باز قرار می دهد تا ماهی نر اسپرم خود را بر روی تخم ها آزاد کند.ماهی ماده تخم ها را به مدت سه هفته درون دهان خود حمل می کند تا لارو ها درون دهانش از تخم خارج شوند و سپس آن ها را از دهان خود خارج می کند.لاروها باید با نوزاد میگوی آب شور یا دافنی تغذیه شوند.
  لازم است که سیچلاید آبی لاجوردی با غذاهای گیاهی پرانرژی همچون گیاهان دریایی پربرگ تغذیه شود.همچنین استفاده از غذاهای گوشتی مانند پلانکتون، میگوی آب شور و کرم خونی نیز در رژیم غذایی این ماهی لازم است.
  این ماهی با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و گربه ماهی های آفریقایی سازگاری دارد.


  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 8. سپاس 31101115030, 64295901564 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 9. Top | #5

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  سیچلاید ماکرو سفید (Snow White Socolofi)

  سیچلاید ماکرو سفید با نام اوراتاس برفی نیز شناخته می شود. زیستگاه این ماهی دریاچه ی مالاوی در آقریقا است. ماهی نر دارای رنگ سفید براق تری نسبت به ماهی ماده است و همچنین ماهی نر دارای خال های زرد رنگی بر روی باله ی مقعدی است که این خال ها معمولا" در جنس ماده وجود ندارد.
  ماکرو سفید به آکواریومی با حداقل حجم ۱۲۰ لیتر همراه با تخته سنگ های فراوان و فضاهای فراوان برای پنهان شدن نیاز دارد. بر خلاف سایر ماهی ها، هیچ گونه رنگ دانه ای برای حفظ رنگ این ماهی در طی زمان نیاز نیست. ماکرو سفید موجودی پرخاشگر است و برای خود قلمرو در آکواریوم ایجاد می کند و حتی ماهی های بزرگتر از خود را نیز از قلمرو فراری می دهد. به همین دلیل بهتر است که این ماهی با ماهی های مشابه خود نگهداری شود. دمای ۲۵ تا ۲۸ درجه ی سانتی گراد و پی هاش ۷.۸ تا ۸.۶ برای این ماهی مناسب است.لذا برای جلوگیری از اسیدی شدن آب آکواریوم، تصفیه ی مداوم آب ضروری می باشد.
  ماکرو سفید مانند سایر گونه های سیچلاید موجودی دهن پرور است و تخم ها را در دهان خود حمل می کند. تکثیر این ماهی نسبتا" آسان است.
  برای تغذیه ی ماکرو سفید بهتر است که از غذاهای گیاهی در درجه ی اول استفاده نمود. همچنین غذاهای خشک مخصوص سیچلاید موجود در بازار نیز برای این ماهی مناسب است.استفاده ی بیش از حد از غذاهای پروتئینی موجب بروز ورم شکمی در ماهی می گردد.
  این ماهی با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و گربه ماهیان این دریاچه سازگاری دارد. البته این سازگاری نسبی بوده و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.


  ویرایش توسط 64295904844 : 12-03-24 در ساعت 08:40
  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 10. سپاس 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 11. Top | #6

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  سیچلاید ونوستوس (Venustus Cichlid)

  سیچلاید ونوستوس از دسته سیچلاید های دریاچه ی مالاوی است. ماهی نر دارای صورتی آبی همراه با نقطه های زردی بر روی آن است. ماهی ماده رنگامیزی زیبای ماهی نر را ندارد.
  ونوستوس به آکواریومی بزرگ همراه با تخته سنگ های فراوان و فضاهای بسیار برای پنهان شدن نیاز دارد. آکواریومی همراه با تخته سنگ های مسطح و داری کف ماسه ای، فضایی طبیعی را برای این ماهی فراهم می کند. پی هاش آکواریوم این ماهی باید قلیایی باشد. این ماهی در مقابل افزایش نیترات در آب بسیار حساس است. به همین دلیل باید آب آکواریوم به طور مرتب فیلتر و تمیز شود. دمای 22 تا 28 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 7.8 تا 8.5 برای این ماهی مناسب است.
  در هنگام تولید مثل، ماهی ماده بر روی یک تخته سنگ مسطح تخمگذاری نموده و سپس تخم ها را به داخل دهان خود انتقال می دهد. سپس ماهی ماده در پشت ماهی نر قرار می گیرد تا ماهی نر تخم ها را بارور کند. ماهی ماده به مدت 3 هفته از تخم ها نگهداری می نماید تا زمانی که لارو ها از تخم خارج شوند. در این زمان لازم است که لارو ها را با دافنی، نوزاد میگوی آب شور یا غذاهای خشک پودر شده تغذیه نمود.
  ونوستوس به غذاهای پروتئینی همچون میگوی آب شور، کرم خونی و ماهی های کوچک نیاز دارد. همچنین غذاهای خشک با کیفیت و غذاهای گیاهی نیز باید در رژیم غذایی این ماهی قرار گیرد.
  سیچلاید ونوستوس با سایر سیچلاید های دریاچه ی مالاوی و گربه ماهیان این دریاچه سازگاری دارد. البته این سازگاری نسبی است و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 12. سپاس 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 13. Top | #7

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید بلو الکتریک (Electric Blue African Cichlid)
  سیچلاید بلو الکتریک با نام سیچلاید آبی الکتریکی آفریقایی نیز شناخته می شود.این ماهی موجودی پرخاشگر است و نگهداری آن با ماهی های صلح جو و آرام صحیح نیست.
  نگهداری این ماهی با سایر گونه های سیجلاید آفریقایی بهترین انتخاب است.آکواریومی دارای تخته سنگ با حداقل حجم ۱۸۰ لیتر برای این ماهی مناسب است.در محیط طبیعی زندگی این ماهی گیاه وجود ندارد.به همین خاطر نگهداری گیاه در آکواریوم این ماهی توصیه نمی شود.همچنین لازم به ذکر است که بلو الکتریک های بزرگتر از 7 سانتی متر به گیاهان صدمه وارد می کنند.بلو الکتریک در بیشتر موارد به ماهیان کوچکتر از خود صدمه می زند.دمای ۲۲ تا ۲۳ درجه ی سانتی گراد برای این ماهی مناسب است.
  پس از تخمریزی، تخم ها در داخل دهان ماهی ماده نگهداری می شوند.این عمل 12 تا 18 روز به طول می انجامد تا زمانی که لارو ها از تخم خارج شوند.لارو ها پس از خروج از دهان مادر، دیگر به آن جا باز نمی گردند.در صورتی که شرایط آکواریوم خوب و نگهداری از ماهی ها صحیح باشد، اکثر سیچلاید های آفریقایی به آسانی در آکواریوم تولید مثل می نمایند.یک گروه کوچک شامل 5 تا 7 ماهی ماده و یک ماهی نر شرایط را برای جفتگیری محیا می کند.
  غذای این ماهی در طبیعت نوزاد سایر ماهی ها است.برای تغذیه ی این ماهی در آکواریوم می توان از انواع غذاهای پروتئینی مانند کرم خونی منجمد استفاده نمود.
  سیچلاید بلو الکتریک با سایر سیچلاید های آفریقایی و گربه ماهیان دریاچه ی مالاوی سازگاری دارد.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 14. سپاس 26166000426, 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 15. Top | #8

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312

  سیچلاید دهان آتشی (Firemouth Cichlid)

  سیچلاید دهان آتشی ماهی ای بسیار زیبا و صلح جو است که تنها در زمان جفتگیری اندکی قلمرو طلب می شود. این ماهی از دسته سیچلاید های آمریکایی محسوب می شود.
  سیچلاید دهان آتشی به آکواریومی با حداقل حجم 120 لیتر دارای کف شنی نیاز دارد. این ماهی درون شن های کف آکواریوم حفره ایجاد می کند و به همین دلیل باید شن ها نرم باشند. گیاهان موجود در آکواریوم این ماهی باید گیاهان مقاومی باشند و در گلدان کاشته شده باشند تا ماهی نتواند به آن ها صدمه وارد کند. همچنین وجود تخته سنگ یا صخره های مرجانی در آکواریوم این ماهی الزامی است. زیرا سیچلاید دهان آتشی علاقه دارد که در میان سنگ ها پنهان شود. به علت خصلت صلح جو بودن، این ماهی انتخاب مناسبی برای آکواریوم های اجتماعی به حساب می آید. در صورتی که آکواریوم این ماهی کوچک باشد، ماهی در زمان جفتگیری اندکی پرخاشگر شده و ماهیان کوچک تر از خود را اذیت خواهد کرد. به همین دلیل لازم است که ماهی ها در اندازه های مشابه نگهداری شوند. دمای 21 تا 24 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 7 برای سیچلاید دهان آتشی مناسب است.
  ماهی ماده دارای رنگی کم رنگ تری نسبت به ماهی نر است و همچنین سر لوله ی تناسلی ماهی ماده گرد است. ماهی نر نیز دارای باله هایی نوک تیز و کشیده است که ماهی ماده فاقد این ویژگی است. والدین هر دو با هم از تخم ها و پس از آن از لارو ها مراقبت می کنند و والدین خوبی برای نوزادان خود محسوب می شوند. جفت ماهی قبل از تحمریزی یک تخته سنگ مسطح را انتخاب نموده و آن را به خوبی تمیز می کنند. سپس ماهی ماده در حدود 100 تا 500 عدد تخم بر روی تخته سنگ می ریزد. نوزادان پس از مدت اندکی از خروج از تخم باید با نوزاد میگوی آب شور تغذیه شوند. سیچلاید دهان آتشی به دفعات در یک سال تخمریزی می نماید.
  سیچلاید دهان آتشی را می توان با غذاهای مختلفی از جمله غذاهای بسته بندی و فریز شده، کرم خونی و پلانکتون تغذیه نمود.
  سیچلاید دهان آتشی با انواع لوچ ها، شارک و سیچلاید های آمریکای جنوبی سازگاری دارد.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 16. سپاس 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 17. Top | #9

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید جوئل (hemichromis bimaculatus)
  این ماهی گونه ای درنده خوست که حتی به همنوع خود نیز حمله می کند. بنابراین برای مخازن اجتماعی مناسب نیست و در صورت نگهداری در مخازن تک گونه ای نیز باید از لحاظ جثه با سایر ماهی ها یکسان باشد. این ماهی در طبیعت گوشتخوار بوده و تغذیه در آکواریوم باید با غذاهای زنده و یا خشک ماهی همراه با حشرات ، کرم ها، ماهی و گوشت بدون چربی ریز ریز شده صورت گیرد.
  جویل بومی مناطق گرمسیری و بومی آفریقا است. پرورش آن آسان نیست. مخفیگاه های متعدد جهت مخفی شدن الزامی است.
  مخزن اختصاصی این گونه نباید زیاد گیاه داشته باشد. چرا که یکی از صفات مشخصه و منفی این ماهی از ریشه در آوردن گیاهان می باشد. بدون محدودیتی در کیفیت آب دما را در 28_22 درجه سانتی گراد قرار دهید. یک فیلتر بیرونی خوب نیز بکار ببرید.
  جنس نر بالغ تا 15 سانتی متر رشد می کند. وقتی نر و ماده در موقعیت تخم ریزی نیستند رنگشان نسبتا تیره با بدنی دارای خطوط آبی جواهری است. در زمان تخم ریزی بدن ماهی ها به قرمز یاقوتی تغییر رنگ می دهد و مجددا" همان خطوط آبی جواهری دیده می شود. بر خلاف معمول در این زمان جنس ماده زیبا تر است. به هر حال در وضعیت معمولی ظاهرا" جنس ها مشابه هستند. ولی جنس نر دارای خال های متالیک بزرگتر در سر پوش آبششی و یک شکل حلالی از خالها در باله ی دمی است.
  همسر گزینی در این ماهی به روش خشنی صورت می پذیرد و اگر جنس ماده نر را رد کند احتمالا کشته خواهد شد. تخمریزی روی یک قطعه سنگ یا در یک کوزه به پهلو قرار گرفته شده که توسط جنس ماده خوب تمیز خواهد شد صورت می پذیرد. تخم ها در طول 2 تا 3 روز هچ می شوند. لاروهای حاصله با دهان به شکافی انتقال داده شده و به وسیله هر دو والد تا رسیدن به طول 1 سانت یا بیشتر نگهداری می شوند. آن ها پس از 3 تا 5 روز شروع به شنای آزاد و تغذیه میکنند.
  نگهداری از نوزادان مشکلات غیر معمولی ندارد. اما لازم به ذکر است که ماهی جوئل یکی از ماهیانی است که عمدتا" متخصصین و ماهیداران با تجربه به آن می پردازند.به هر حال تغذیه نوزادان با آرتمیا آغاز گشته و رفته رفته دل چرخ کرده و رنده شده را نیز به آن می افزایند.
  در برخی منابع، روش دیگری را برای پرورش نوزادان ارایه داده اند. بدین ترتیب که هر دو والد پس از تخم ریزی به آکواریوم دیگری انتقال می یابند و لاروها پس از خروج از تخم و آغاز به شنای فعال توسط آکواروم دار با آرتمیا تغذیه میشوند. اما در برخی منابع دیگر پیشنهاد فقط بر انتقال جنس نر است. ماده همراه تخم ها تا هچ شدنشان و سپس تا آغاز به شنا و تغذیه فعال باقی می ماند. به هر حال آنچه که مشهود است این است که هر کدام ار این روشها محاسن و معایبی دارد.


  منبع: www.forum.niksalehi.com
  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 18. سپاس 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
 19. Top | #10

  تاریخ عضویت
  Mar 2010
  شماره عضویت
  104072
  عنوان کاربر
  گروه هموندان انجمن
  میانگین پست در روز
  0.15
  نوشته ها
  312
  سیچلاید کنی (Kennyi Cichlid)

  سیچلاید کنی یکی از انواع ماهی های سیچلاید است. زیستگاه طبیعی این ماهی، دریاچه ی مالاوی است. کنی ماهی ای نسبتا" پرخاشگر است.جنس ماده دارای رنگ آبی است و جنس نر هنگامی که به بلوغ رسیده باشد دارای رنگ متمایل به زرد است. بر روی بدن این ماهی خط های سیاه عمودی در فاصله ی دم تا چشم ماهی امتداد یافته است.

  آکواریوم این ماهی باید دارای تخته سنگ های فراوان و مکان هایی شبیه به غار برای پنهان شدن ماهی باشد. همچنین آکواریوم این ماهی نیاز به نور زیادی ندارد. دمای 22 تا 28 درجه ی سانتی گراد و پی هاش 7.8 تا 8.5 برای ماهی کنی مناسب است.
  ماهی نر زمانی به سن بلوغ می رسد که رنگ آبی به طور کامل از روی بدنش محو شده باشد و جای خود را به رنگ زرد داده باشد. این مشخصه تشخیص جنسیت را در این گونه ی سیچلاید آسان کرده است. سیچلاید کنی از جمله ماهیان دهان پرور است و تخم ها پس از تخمریزی به دهان ماهی ماده منتقل می شود. پس از سه هفته ماهی ماده لارو ها را از دهان خود خارج می کند. در این زمان باید نوزادان ماهی را با غذاهای خشک ریز و نوزاد میگوی آب شور تغذیه نمود.
  رژیم غذایی این ماهی باید بر پایه ی غذاهای گیاهی باشد و غذاهای گوشتی نیز به عنوان مکمل در کنار آن قرار گیرد. برای مثال جلبک و انواع غذاهای خشک موجود در بازار مخصوص سیچلاید ها برای این ماهی مناسب است.
  سیچلاید کنی با سایر سیچلایدهای دریاچه ی مالاوی و همچنین گربه ماهیان این دریاچه سازگاری دارد. البته این سازگاری نسبی است و درگیری در آکواریوم مشاهده خواهد شد.

  جنگل و دشت و دمن وسعت چشمان تو اند
  زیستن در نگه تو اوج زیبایی هاست...

 20. سپاس 31101115030 از شما به خاطر این مطلب سپاس گزاری کرده اند
  پسند 86166000364, 26166000426 مطلب ارسالی شما را پسندیده اند
+ پاسخ به موضوع
صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

   

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید